Tërmet i fortë në Turqi, ja ku ishtë epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Turqi. Tërmeti me magnitudë 4.9 ka pasur si epiqendër Çanakala, duke shkaktuar panik te banorët. Sipas mediave turke, tërmeti ka rënë rreth orës 21:38 me orën lokale. Tërmeti është ndjerë edhe në provincat përreth si Stamboll, Balıkesir dhe Bursa.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top