Tërmet 5.1 ballë në Itali

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak caste më parë në Itali. Lëkundjen me magnitudë, 5.1 righter, u regjistruan rreth orës 16:05. Epiqendra e tërmetit raportohet të jetë në Umbria. Lëkundjet u ndjenë në zona të ndryshme të qytetit deri në Teramo, në Abruzzo, rreth 200 km larg epiqendrës.

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Berisha akuza ndaj Qeverisë: Po silleni si bandë

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top