Tërmet 4.9 ballë mes ishullit grek dhe Turqisë

Një tërmet me magnitudë 4.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pak më parë mes Samosit dhe Turqisë.

Konkretisht, sipas zgjidhjes së rishikuar të Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur në orën 07:19 të mëngjesit, me qendër 25 kilometra në veri-verilindje të Vatheos Samos.

Megjithatë, thellësia fokale e tërmetit është llogaritur në 12.9 kilometra.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top