Tërheqje apo trembje nga rregullorja e re për përjashtimet? Salianji: Aksioni vijon

Deputeti Ervin Salianji ka folur sot për mediat pas përfundimit të seancës plenare e cila ka zgjatur më pak se 11 minuta.

I pyetur nëse mosndezja e flakadanëve nuk u bë me qëllim për të shmangur dënimin që vjen nga Rregullorja e re e Kuvendit, ai u shpreh se aksioni vijon njësoj, por qendre sa ka nevojë për diversitet.

“Ka diversifikim. Qëllimi i opozitës, të mos ketë jetë normale parlamentare për ti treguar qytetarëve që interesat e tyre nuk po zbatohet. Qëllimi realizohet me forma të ndryshme. Nuk ka asnjë trembje, aksioni vijon po njësoj deri në realizimin e kërkesave tonë.
Aksioni do marrë format e veta nga java në jjavë,.
Nuk ka tërheqje dhe nuk ka Parlament normal deri në plotësimin e kërkesave tona”, tha ai.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top