Tensione në Kuvend, Salianji kërkon të flasë, Garda bllokon foltoren

Ka nisur me tensione seanca e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë. Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, kërkoi të merrte fjalën, ndërkohë që kreytarja e Kuvendit, Lindita Nikolla tha se nuk mund të ndërhynte në mes të interpelancës dhe se fjalën e kishte kryeministri Rama.

Ndërkaq, garda ka rrethuar foltoren. Kreu i qeverisë e mori fjalën në seancë ku disktohet për qëndrimet e tij ndaj ngjarjave të fundit në Kosovë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top