Taksistët në Shkodër në protestë: Paguajmë taksa dhe informaliteti është në kulm

Ditën e sotme, taksistët në Shkodër janë ngritur në protestë, pasi kërkojnë nga Bashkia Shkodër dhe policia bashkiake një zgjidhje të problemit të informalitetit.

‘Paguajmë taksa dhe informaliteti është në kulm, as në luftë të dytë botërore nuk ka qenë Shkodra më keq, prandaj kërkojmë zgjidhje’ – shprehen taksistët.

Ato thonë se shpeshherë janë përplasur me drejtues të mjeteve të tjera, teksa çdo ditë mjete të pa liçensuara zënë vendqëndrimet e tyre.

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Euro zbret pranë kufirit të 106 lekëve, prek nivelin më të ulët në një muaj ndaj Lekut

Turizmi, hotelet po i rrisin të ardhurat më shpejt se restorantet

Balla i përgjigjet Berishës: Prokuroria dhe Gjykata konfirmuan numrat e Policisë

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top