Sulmuan policinë e Kosovës, mbahet seanca për dy nga të arrestuarit

Sot në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë do të mbahet seanca edhe për dy të arrestuarit, pjesë e grupit terrorist serb në Banjskë, të cilët të dielën sulmuan policinë e Kosovës, e për pasojë u vra rreshteri Afrim Bunjaku.

Mbrëmë Gjykata Themelore në Prishtinë, ka caktuar masën paraburgimit për të arrestuarin Vlladimir Toniç, i dyshuar për vepra të rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së republikës së Kosovës. Gjyqtari i Procedurës Paraprake e ka aprovuar si të bazuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit V.T dhe i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 muaji.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top