Seanca në GJKKO për dosjen ‘Partizani’, Berisha dhe Malltezi kërkojnë heqjen e masës së sigurisë

Në Gjykatën e Posaçme mbahet sot seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe dhëndrin Jamarbër Malltezi, të dy nën hetim për dosjen ‘Partizani’. Berisha dhe Malltezi kërkojnë heqjen e masës ‘arrest në shtëpi’, ndërsa seanca do të mbahet në orën 15:00.

Avokatët mbrojtës kanë kërkuar sërish përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka, pasi sipas tyre ka bërë shkelje të rëndë duke u dhënë mediave vendimin për kërkesën e Berishës për të marrë pjesë në Kuvend, para se me të të njihej mbrojtja. Seanca e 8 marsit u shty me kërkesë të avokatëve që të njiheshin me informacionin e depozituar gjatë 2 muajve dhe ecurinë e hetimeve nga ana e SPAK.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top