Sulmi ndaj Iranit, SHBA kufizon udhëtimet për stafin e ambasadës në Izrael

SHBA-ja ka kufizuar udhëtimin për personelin e ambasadës së saj në Izrael dhe anëtarët e familjeve të tyre pas raportimeve për sulmin hakmarrës të Izraelit ndaj Iranit.

Ambasada e SHBA-ve tha se stafit i është thënë që të mos udhëtojnë jashtë rajonit më të madh të Tel Avivit, duke përfshirë Herzliya, Netanya dhe Even Yehuda dhe zonat e Jerusalemit dhe Be’er Sheva deri në njoftimin e mëtejshëm.

“Mjedisi i sigurisë mbetet kompleks dhe mund të ndryshojë shpejt në varësi të situatës politike dhe ngjarjeve të fundit,” tha ambasada në një deklaratë të premten.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top