Sulmet në Gazë, νritet udhëheqësja e Byrosë Politike të Hamasit

Ushtria izraelite në një sulm në Gaza vrau Jamila al-Shanti, e veja e bashkëthemeluesit të Hamasit Abdel Aziz al-Rantisi dhe gruaja e parë e zgjedhur në vitin 2021 në Byronë Politike të organizatës. Sipas burimeve lokale, burri i saj Al-Rantisi u vra në vitin 2004 nga një sulm izraelit. Ndërkohë, ushtria izraelite thotë se aktualisht po godet objektivat e Hezbollahut në Liban.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top