Stuhia ‘Daniel’ në Greqi, shkon në 6 numri i viktimav

Dy gra janë gjetur të vdekura në Astricë të Kardicës për shkak të stuhisë “Daniel”, e cila ka goditur Greqinë së fundmi, raporton Protothema.

Bëhet fjalë për një grua 75-vjeçare dhe një grua 85-vjeçare.

Më herët fermeri 49-vjeçar i zhdukur nga Petrotos në Komunën e Domokosit është gjetur i pajetë. Ai u gjet i mbytur nga materiale portative. 49-vjeçari është viktima e katërt e stuhisë Daniel.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top