Studentët e mjekësisë bllokojnë kryqëzimin te ‘9-katëshet’, marshojnë drejt Ministrisë së Arsimit

Mes thirrjeve ‘ne studimet nuk i lëmë, por dorëheqja duhet dhënë’, protesta e studentëve të mjekësisëështë zhvendosur drejt kryqëzimit te ‘9-katëshet’ duke bllokuar qarkullimin e automjeteve.

Ata pritet të mblidhen para Ministrisë së Arsimit, teksa kërkojnë një përballje me ministren Ogerta Manastirliu si dhe dorëheqjen e saj nëse nuk u jepet zgjidhje për kërkesat e tyre.

Studentët gjithashtu në protestën e sotme kanë paralajmëruar se do të bojkotojnë procesin mësimor edhe javën e ardhshme.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top