Stoltenberg: NATO ofroi ndihmë pas sulmit kibernetik, po investojmë në bazën e Kuçovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj ka zhvilluar një vizitë në NATO, ku ka dalë në një konferencë për mediat me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Gjatë fjalës së tij Stoltenberg tha se Shqipëria ka një rol të rëndësishëm në stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Stoltenberg tha se NATO është e angazhuar përkrah Shqipërisë, si në rastin e sulmeve kibernet. Ai shtoi se po investohet edhe në bazën e Kuçovës.

“Shteti juaj iu përgjigj me shpejtësi pasojave të tërmetit shkatërrues në Turqi. Shqipëria luan rol të rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Përgëzoj Shqipërinë për ratifikimin e protokolleve të anëtarësimit të Finlandës dhe të Suedisë.

Edhe NATO është e angazhuar përkrah Shqipërisë, si në rastin e sulmeve kibernetike që ju gjendem pranë. Ne po investojmë edhe në bazën e Kuçovës. Ne do të vazhdojmë të mbështetim Shqipërinë. Ne ramë dakord për rëndësinë e pranisë së NATO-S në rajon, si misioni në Kosovë. Ne vlerësuam gjithashtu vijimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës”, tha Stoltenberg.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top