Sterilzimi/ Nis në GJKKO seanca për ish-zv.ministrin, biznesmenin Rrapaj dhe 6 të tjerët

Ka nisur në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për ish-zv.ministrin e Shëndetësisë Klodian Rjepaj, biznesmenin Ilir Rrapaj dhe 6 personat e tjerë të akuzuar për shpërdorim detyre dhe mashtrim në rastin e koncesionit të sterilizimit.

Gjyqtarja Etleva Deda do të jetë ajo që do të vlerësojë masat e sigurisë për 8 personat e akuzuar, teksa seanca do të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Arrest me burg

Klodjan Rjepaj, ish-zëvendësministri i Shëndetësisë
Ilir Rrapaj, biznesmen

Arrest shtëpie

Saimir Kadiu, ish-drejtor ekonomik MSH
M. S., drejtoreshe juridike

Detyrim paraqitje

Arben Gjata
Pertef Mersini
Genc Burazeri
Naile Ajazi

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top