Sterilizimi/ Arben Gjata dhe Genc Burazeri paraqiten sërish në SPAK

Arben Gjata dhe Genc Burazeri paraqiten në SPAK. Gjata është rektori i Universitetit Mjekësor të Tiranës, ndërsa Burazeri kushëriri i parë i ish-ministrit të Shëndetësisë Ili Beqaj.

Burazeri përgatiti raportin e fizibilitetit për dhënien e koncesionit të sterilizimit. Sipas SPAK të dhënat e studimit të Burazerit ishin të rreme.

Të dy akuzohen për falsifikim dokumentash dhe shpërdorim detyre dhe janë nën masën e “Detyrim paraqitje”. Gjata dhe Burazeri janë të detyruar të paraqiten në SPAK të premten e parë dhe të fundit të çdo muaji. Gjithashtu me detyrimin për paraqitje është dhe Naile Ajazi dhe Pertef Mersini.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top