SPAK sekuestron vilën e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë

Me urdhër të SPAK, është sekuestruar vila e ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë. Sekuestrimi ka ardhur në kuadër të hetimeve për inceneratorët, ku Ahmetaj ëshët i përfshirë.

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj është marrë nën hetim nga SPAK. Ai po investigohet për tre akuza, atë të shpërdorimit të detyrës, korrupsionit dhe pastrimit të parave.

Kujtojmë se në fillim të muajit, nisi verifikimi pasuror ndaj Ahmetajt. Byroja Kombëtare e Hetimit kreu kontrolle më 9 Mars në shtëpitë e ish-gruas Albina Mancka dhe bashkëjtueses aktuale Erjola Hoxha. Kontrollet u zhvilluan pas urdhrit të dhënë nga Gjykata e Posaçme.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top