‘Sot mbyllim dyert’/ Sërish alarm për bomb, evakuohet Pallati i Versajës

Pallati i Versajës detyrohet sërish të mbyllë dyert. Ndërsa Franca është në alarm “sulmi urgjent” pas sulmit është në Arras (Pas-de-Calais), vizitorët janë evakuuar këtë mesditë pas një dëmi të madh.

“P ër arsye sigurie, Pallati i Versajës po evakuon vizitorët dhe po mbyll dyert sot, e martë 17 tetor. Ju falenderojmë për mirëkuptimin. » , shkruan në X (dikur Twitter).

Dy alarme të mëparshme në Versajë dhe në Luvër të shtunën

Vizitorëve iu desh të largoheshin nga vendi i shquar historik edhe të shtunën pasdite për këtë arsye. Pak orë para të shtunës, muzeu i Luvrit në Paris dhe evakuua pas një alarmi. Ndërtesa ishte gjithashtu e mbyllur për një tjetër ditës.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top