Sofia Vergara në një romancë të re dashurie

Sofía Vergara ka nxitur së fundmi aludimet për një romancë të re dashuri. Sipas Page Six, aktorja u pa në publik me kirurgun ortoped Justin Saliman.

Dyshja u fotografuan duke shkuar për darkë në Beverly Hills, Kaliforni, afër vendit ku Kim Kardashian po mbante festën e ditëlindjes së saj të 43-të. Megjithatë, mësohet se aktorja nuk ishte një nga të ftuarit e ftuar në festën e “Kardashian” dhe thjesht ndodhej në të njëjtin vend.

Sipas një biografie në internet, Justin ka një arsim të Ivy League, pasi ai përfundoi një bursë në Universitetin Stanford. Ai gjithashtu ka një diplomë mjekësore nga Shkolla e Mjekësisë e Universitetit të Kolorados.

Megjithatë, Saliman nuk është i huaj për skenën e Hollivudit, pasi më parë ai ishte i martuar me aktoren Bree Turner, e njohur për shfaqjen televizive “Grimm” dhe klasiken rom-com “The Ugly Truth”. Sipas People, ish-çifti u nda në vitin 2018. Turner bëri kërkesë për divorc nga Saliman, duke përmendur “dallimet e papajtueshme”, pas 10 vitesh dhe dy fëmijëve së bashku.

Sofia, nga ana e saj, është e sapo divorcuar. Ajo dhe Joe Manganiello sapo dhanë dorëheqjen në korrik pas shtatë vitesh martesë. Dyshja u ndanë për shkak të dëshirës së tij për të pasur fëmijë, sipas një burimi. Manganiello, 46 vjeç, që atëherë ka vazhduar me aktoren Caitlin O’Connor, e cila është 13 vjet më e re.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top