Sofía Vergara dhe Joe Manganiello ndahen zyrtarisht

Sofía Vergara dhe Joe Manganiello janë divorcuar zyrtarisht. Gjashtë muaj pasi dyshja njoftuan ndarjen e tyre në një deklaratë për Page Six, ata e zgjidhën divorcin në mënyrë miqësore dhe në përputhje me kontratën e tyre paramartesore, raportoi TMZ të premten.

Kontrata e tyre thuhet se i lejoi secilës palë të mbante asetet që grumbulluan individualisht gjatëbashkimit të tyre shtatëvjeçar. Dokumentet e gjykatës të marra nga media zbuluan se çifti hoqi dorë nga mbështetja bashkëshortore.

Nuk kishte asnjë mbështetje për fëmijët në rastin e tyre, pasi ata kurrë nuk kishin fëmijë – kjo është arsyeja që çifti vendosi të ndahej.

“Martesa ime u prish sepse burri im ishte më i ri; ai donte të kishte fëmijë dhe unë nuk doja të isha një nënë e vjetër,” tha alumi i “Modern Family”,për El País muajin e kaluar, . “Kam pasur një djalë në moshën 19-vjeçare, i cili tani është 32 vjeç, dhe jam gati të bëhem gjyshe, jo nënë”, shtoi ajo.

Vergara dhe Manganiello me sa duket kanë vazhduar pas ndarjes së tyre.

Aktorja e nominuar për Emmy ka kaluar kohë me kirurgun ortoped Justin Saliman. Ata u lidhën për herë të parë në tetor 2023. Ndërkohë, aktori i “True Blood” u pa publikisht me reporteren televizive Caitlin O’Connor duke filluar nga shtatori 2023.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top