Skocia turpëroi Spanjën, Luis Enrique shpërthen: “Parazitët e hutat po shijojnë sekondat e tyre të lavdisë”

Luis Enrique hoqi disa guralecë nga këpucët e tij gjatë intervistës së tij të gjatë me Cadena Ser. Ish-tekniku i Spanjës sulmoi kundërshtarët e tij dhe shpjegoi planet për të ardhmen. Luis Enrique u largua nga kombëtarja iberike pas eliminimit nga Botërori i Katarit, me penallti ndaj Marokut. Në vend të tij, Federata Iberike thirri ish-trajnerin e U-21 de la Fuente. Aventura e trajnerit të ri nuk nisi në mënyrën më të mirë, duke humbur 2-0 ndaj Skocisë në kualifikuese.

Tashmë ish-trajneri i Romës dhe Barcelonës po shijon në maksimum pushimin e tij. Ai ka marrë pjesë në një garë me biçikletë malore dhe vazhdon stërvitjen duke pedaluar. Së fundmi ai ka dhënë një intervistë të gjatë për Cadena Sur. Një mundësi që tekniku e shfrytëzoi për të sulmuar ata që e kritikuan në të kaluarën e tij te Spanja: “Lehin dhe pastaj kalërojnë, është një shenjë e mirë. Kur je në futbollin profesionist, nuk mund t’i kënaqësh të gjithë. Ose të kontrollosh atë që thuhet për ty. Përkushtohem që të përballem me çdo gjë me intensitet kur jam brenda dhe kur jam jashtë. Nuk më intereson çfarë thonë, vazhdoj të bëj gjërat e mia, me qetësi dhe duke shijuar atë që më pëlqen. Parazitët dhe hutat po shijojnë sekondat e tyre të lavdisë”.

.

Video/ Super Muçi, dygolësh që shemb Aston Villa: Ranieri nuk i mjafton Fiorentinës, 2-2 ndaj Genk

Video/ Adama Traoré gabon golin e pamundur për ta gabuar: nga dy hapa larg, me portën bosh

Video/ Messi tremb tifozët e Miami me fjalët që i përshpërit Insignes: leximi i buzëve tregon çfarë i thotë

Jude Bellingham, përtej çdo parashikimi: 6 gola në 6 ndeshje e bëjnë Real Madrid të fluturojë

Cristiano Ronaldo hedh në gjyq Juventus: zbulohet dokumenti që shpëton klubin bardhezi

Video/ Shtatë gola e dy shtylla në Mynih, Bayern triumfon me spektakël: rezultate befasuese në Champions

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top