Shpërthime në ndërtesën e Shërbimit rus të Sigurisë, godina përfshihet nga tymi dhe flakët

Një zjarr vdekjeprurës ka shpërthyer ditën e sotme në një ndërtesë të Shërbimit të Sigurisë ruse (FSB), që ndodhet rreth 120 kilometra larg Ukrainës, në qytetin e Rostovit.

Raportohet se ndërtesa, e cila i përket patrullës kufitare të FSB-së u trondit nga një seri shpërthimesh, përpara se të shpërthente në flakë.

Mësohet se një person mbeti i vrarë nga shpërthimi, ndërsa dy të tjerë u plagosën.

Nga pamjet që qarkullojnë nga vendngjarja mund të dallohet një re e zezë tymi që ngrihet mbi ndërtesat e zonës përreth.

Pentagoni në Kongres: Po na mbarojnë fondet për Ukrainën

Rama: Hotelet të përgatiten për çmim reference

8 ditë betejë me flakët në Darëzezë, si u rrezikua gjatë natës një banesë

PE diskuton sot për sulmin ndaj policisë së Kosovës, pritet miratimi i një rezolute

Putini emëroi Andrey Troshev si drejtuesin e tyre/ Luftëtarët e Wagner: Tradhtar

BILD: Serbia duhet ndalur qoftë edhe ushtarakisht nga NATO

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top