Shpërthen vullkani në Indonezi, disa fshatra të mbuluara me hi dhe tym

Vullkani Merapi në ishullin Java në Indonezi shpërtheu, duke nxjerrë re të hirit të nxehtë dhe një përzierje shkëmbinjsh, llave dhe gazrash që udhëtuan deri në 7 kilometra poshtë shpateve të tij.

Një kolonë tymi u ngrit në një lartësi prej 100 metrash, tha zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare për Menaxhimin e Fatkeqësive Abdul Muhari, dhe disa fshatra u mbuluan nga hiri.

Për momentin nuk raportohet për viktima.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top