Shkon në 12 numri i viktimave nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin

Ka shkuar në 12 numri i personave që humbën jetën nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin ndërsa 200 të tjerë u plagosën, pasi një tërmet me magnitudë 6.5 ballë të shkallës Rihter goditi Afganistanin dhe Pakistanin.

Në të dyja vendet pati shkatërrime të mëdha të ndërtesave. Tërmeti u ndje në një rreze prej më shumë se 1000 kilometrash, në një zonë ku jetojnë rreth 285 milionë njerëz në Pakistan, Indi, Uzbekistan, Taxhikistan, Kazakistan, Kirgistan, Afganistan dhe Turkmenistan, tha Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare.

Ndërkohë rrëshqitjet e dheut bllokuan edhe disa nga rrugët kryesore në qytetin verior pakistanez të Abbotabad.

SHBA-ja do ta furnizojë Ukrainën me raketa me rreze të gjatë

Kufizimi i importeve të grurit, SHBA minimizon mosmarrëveshjet Poloni-Ukrainë

Një rrugë me emrin e tij, por Italia krijon një precedent për shkak të Berlusconit, Portofino

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top