Shisnin heroinë dhe kokainë afër shkollave dhe lokaleve të natës, 80 urdhër-arreste vetëm për Tiranën

Teksa në vendin tonë Policia e Shtetit ka ndërmarrë një megaoperacion, duket se në Tiranë ka pasur numrin e arrestimeve më të mëdha.

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar 80 urdhër-arreste për persona, pjesë e grupeve kriminale të shpërndarjes së drogës si kokainë, heroinë etj.

Sakaq, raportohet se shpërndarja e lëndëve narkotike bëhej afër shkollave, në lokale të natës dhe vende të tjera publike. Hetimi po kryhet nga prokurori Drini Pali.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top