‘Sherri’ me Açkën/ PS kërkoi përjashtimin e Nokës dhe Bardhit, pritet të mblidhet Sekretariati i Etikës

Deputetë të grupit parlamentar të Partisë Socialiste bën kërkesë dje në Kuvend për përjashtimin e Flamur Nokës dhe Gazment Bardhit.

Dy deputetët e opozitës u përfshinë dje në një debat të ashpër tek Komisioni i Medias në Kuvend me kryetaren e këtij komisioni Flutura Açka. Ata nuk lejuan zhvillimin e punimeve të këtij Komisioni dhe në një moment deputeti Noka i shkuli mikrofonin deputetes Açka.

Ndërsa Gazment Bardhi e akuzoi Açkën si një fasadë të qeverisë dhe kryeministrit Rama. Kërkesa e depozituar nga deputetët socialistë pritet të shqyrtohet ditën e sotme nga Sekretariati i Etikës në Kuvendin e Shqipërisë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top