Shembje masive gurësh në Librazhd, bllokohet rruga

Një shembje masive ka ndodhur ditën e sotme në një aks rrugor në Librazhd.

Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shembja ka ndodhur te vendi i quajtur “Guri i Rezit”.

Nga fotot dallohet rruga e bllokuar plotësisht, si dhe shkëmbinjtë e mëdhenj që kanë rënë nga shpati i malit.

Për fat të mirë, gjatë momentit të shembjes nuk ka patur makina në qarkullim.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top