Shehaj: Qeveria do të shpërblejë Gjykatën Kushtetuese me rroga 100 mijë dollarë në vit

Deputeti i PD-së, Agron Shehaj deklaroi se nisma e qeverisë për t’i rritur rrogën anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese deri në 100 mijë dollarë në vit vjen si shpërblim për vendimet që kjo gjykatë ka dhënë në favor të qeverisë.

Shehaj ka sjellë në vëmendje vendimet e Gjykatës Kushtetueses për Portin e Durrësit, mandatin e ish-ministres Olta Xhaçka, Teatrin Kombëtar dhe kontratën për menaxhimin e Butrintit, për të cilat kjo gjykatë i ka rrëzuar të gjitha kërkesat e deputetëve opozitarë.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=256208614083641

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top