SHBA shpall ‘non grata’ 4 zyrtarë të këtij shteti

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpallur non grata katër zyrtarë gjeorgjianë për korrupsion.

Lajmi është njoftuar nga sekretarin amerikan i shtetit, Anthony Blinken nëpërmjet një postimi në Twitter.

Blinken shkruan se SHBA qëndron me qeverinë gjeorgjiane për një qeverisje demokratike.

“Sot caktova katër ish-zyrtarë dhe zyrtarë aktualë gjeorgjianë për korrupsion të konsiderueshëm, duke i bërë ata të papërshtatshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara. Ne qëndrojmë me qeverinë dhe popullin e Gjeorgjisë në përpjekjet e tyre për të avancuar transparencën dhe qeverisjen demokratike.”, shkruan Blinken.

Sekretari britanik i Mbrojtjes: Ukraina mund të rimarrë territorin e Krimesë nga Rusia këtë vit

Franca, Gjermania dhe BE-ja kërkojnë zgjedhje të reja në veri të Kosovës

Alibia e Vuçiç për dhunën në veri: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohet me ne në samit

Dhoma e Përfaqësuesve miraton ligjin për rritjen e tavanit të borxhit

Tensionet/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Tërmet me magntitudë 6.2 ballë në Zelandën e Re

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top