Shakira i rikthehet ndarjes me Pique: Ka qenë vit i vështirë

Shakira ka rrëfyer së fundmi se sa “e ashpër” ka qenë jeta pas ndarjes së saj nga futbollisti, Gerard Pique.

“Kam kaluar një vit shumë të vështirë pas ndarjes sime dhe shkruajtja e këngës[‘Bzrp Music Sessions, Vol. 53′] ka qenë kaq e rëndësishme për mua, “tha ajo në “Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. “Ka qenë një mënyrë e shëndetshme për të kanalizuar emocionet e mia.”

Artistja shtoi se pasi publikoi këngën, ndjeu se si gratë e tjera mund të lidheshin me situatën e saj. “Me të vërtetë ndjeva se nuk kam fansa atje”, vazhdoi ajo. “Kam një motër grash që kanë kaluar të njëjtat gjëra që kam kaluar unë, që mendojnë ashtu siç mendoj unë, që ndihen ashtu siç ndihem unë, të cilat janë dashur të durojnë kaq shumë katrahura siç i kam duruar unë.” “Dhe unë e shkrova këngën për mua, por gjithashtu ndjej se ajo ishte menduar për kaq shumë gra atje që kishin nevojë për një forum dhe një zë për t’i përfaqësuar ato në shumë mënyra.”

Qershorin e kaluar, fituesja r Grammy-t dhe Pique lëshuan një deklaratë të përbashkët duke njoftuar ndarjen e tyre. “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi”, thuhej në deklaratë. “Për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë më i lartë, kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë. Faleminderit për mirëkuptimin.” Gerard që atëherë ka dalur publikishtme të dashurën e tij të re, Clara Chia Marti. Çifti e zyrtarizoi romancën e tyre në Instagram në janar me një foto selfie të tyre jashtë dukengrënë drekë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top