Seanca plenare, pritet të kalojë ligji për investimet strategjike, vijon aksioni opozitar

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në një seancë në rendin e së cilës është futur projektligji për investimet strategjike, të cilit i është zgjatuar afati deri në dhjetor 2024. Ky ligj ka hasur kundërshti të mëdha nga opozita, por pritet të votohet nga mazhoranca pa diskutime. Edhe në këtë seancë opozita do të vijojë aksioninin për të fituar të drejtat e saj kushtetuese.

Flamur Noka, Bledjon Nallbati dhe Saimir Korreshi nuk do marrin pjesë në seancë pasi janë të përjashtuar. Po ashtu, i përjashtuar vijon të jetë edhe deputeti Edi Paloka, i cili u dënua pasi dogji në shenjë simbolike rregulloren e Kuvendit.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top