Scholz: Më 16 tetor Samiti i procesit të Berlinit do mbahet në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berlin, ku ka dalë në një konferencë për mediat me kancelarin gjerman Olaf Scholz. Gjatë fjalës së tij kancelari Scholz bëri të ditur se në 16 tetor do të mbahet Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë.

“Jam i gëzuar që mirëpres kryeminsitrin Rama, Ballkani Perëndimor dhe integrimit i tij janë shumë të rëndëishme për mua.

Ballkani Perëndimor është pjesë e Evropës dhe pjesë e familjes europiane. Gëzohem që ti re dakord të ftosh në tetor samitin e ardhshëm të procest të Berlinit. Përgatitjet për këtë kanë filluar, më 16 tetor do të zhvillohet samiti për herë të parë në kryeqytetin e një shteti të Ballkanit Perëndimor. “ u shpreh Scholz.

Moti, priten reshje shiu gjatë mbrëmjes

Del sot në gjykatë/ VOA: McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-sigurimsi shqiptar

Kush është Sekretari i Përgjithshëm, Noka apo Bardhi? Përgjigjet Berisha

Thirrja e Shkëlzen Berishës në SPAK për Mediun, reagon ish-kryeministri

Berisha: Sot në darkë McGonigal dorëzohet para drejtësisë/ Ka pranuar fajin për dosjen shqiptare

Mediat e huaja: McGonigal deklarohet sot fajtor për dosjen shqiptare

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top