Samiti i Berlinit në Tiranë/ Rama: Jemi në përgatitjet e fundit

Tiranë pret më 16 tetor Samitin e Liderëve të Procesit të Berlinit, e para herë jashtë kufijve të BE-së.

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot disa prej emrave të liderëve europianë që marrin pjesë, teksa deklaron se po bëhen përgatitjet e fundit.

POSTIMI I PLOTË:

Jemi në përgatitjet e fundit të një tjetër evenimenti të madh ndërkombëtar për Shqipërinë, Samiti i Liderëve të Procesit të Berlinit, i cili do të zhvillohet për herë të parë jashtë kufijve të BE-së, në Tiranë, me pjesëmarrjen e 6 kryeministrave të rajonit, ku kanë konfirmuar pjesëmarrjen Presidenti i Francës dhe Kancelari i Gjermanisë, Presidentja e Komisionit Europian, si edhe një sërë kryeministrash të vendeve anëtare të Bashkimit Europian

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top