Salah: Ndihem i shkatërruar, ne kishim gjithçka por dështuam për Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Liverpool-it, Mohamed Salah ka thënë se ndihet i ‘shkatërruar’ që klubi i tij ka humbur shansin për të qenë në Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm, shkruan Gazeta Metro.

Në një postim në platformën e tij në Twitter, Salah është kundërpërgjigjur duke thënë se nuk arritën të kualifikoheshin në Ligë të kampionëve.

Ai u ka kërkuar falje mbështetësve të tij dhe Liverpoolit për zhgënjimin që ju kanë sjellë.

Liverpooli do të përfundojë i pesti dhe do të luajë në Europa Ligë sezonin e ardhshëm. Ata momentalisht kanë 66 pikë, ndërsa pritet të ndeshen me Southampton.

Njoftimi i plotë:

“Jam plotësisht i shkatërruar. Nuk ka absolutisht asnjë justifikim për këtë. Ne kishim gjithçka që na nevojitej për të arritur në Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm dhe dështuam. Ne jemi Liverpool dhe kualifikimi në kompeticion është minimumi. Më vjen keq, por është Shumë shpejt për një postim ngritës ose optimist. Ne ju zhgënjejmë ju dhe veten tonë.”

 

Real Madrid e Barça nuk mund të përdorin më El Clasico për të sponsorizuar sfidat mes tyre

Milan blindon Maignan e mendon për të ardhmen: rinovim deri në 2028

Shpëton Broja, Pochettino i bën dalje 15 lojtarëve te Chelsea: ja kush do të ndryshojë fanellë

Sevilla ekspert si klub, Mourinho rekordmen si trajner: në Budaspet luhet me “autobus” e me “veteranë”

FOTO/ Vendosi dygolëshi i Mauro Icardi, ‘digjet’ Stambolli: Galatasaray 23 herë kampion i Turqisë

Sfidon Mou e “injoron” Romën, Mendilibar: “E përgatis këtë finale si çdo ndeshje tjetër”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top