Rutina e Jennifer Lopez-it në moshën 54-vjeçare

Jennifer Lopez është shquar gjithmonë për etikën e saj të punës dhe përkushtimin ndaj karrierës së saj.

Këngëtarja e njohur ka një rutinë të caktuar që e ndihmon të qëndrojë në formë edhe në të pesëdhjetat. Rutina e përditshme e JLo përfshin stërvitje herët në mëngjes, si dhe kalimin e kohës cilësore me fëmijët e saj dhe bashkëshortin Ben Affleck në mbrëmje.

Ajo e nis ditën me një BodyLab TastyShake për t’i dhënë energji përpara stërvitjes së saj, e cila zgjat të paktën një orë në orë e 15 minuta. Pastaj ajo kalon një orë deri në një orë e një orë e 15 minuta për gjëra të ndryshme”, dhe më pas lë mënjanë pak kohë për lutje dhe meditim përpara se të kujdeset për lëkurën e saj. “Jo duke parë telefonin tim”, thotë Jennifer në një video në Instagram. “Vetëm duke u përgatitur për ditën me qëllimet dhe mendimet e duhura.” Prej aty, artistja aplikon kremin kundër diellit të kompanisë së saj, i cili “ka qenë një nga sekretet e mia të bukurisë që kur isha në të 20-at dhe 30-at e mia” dhe më pas vjen kremi i syve.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top