Rusia nxjerr në shitje shtëpinë e Zelnskyt në Krime

Rreth 100 prona të shtetëzuara më parë “nga oligarkët ukrainas” së shpejti do të dalin në shitje në Krime, duke përfshirë apartamentin e Vladimir Zelensky. Kështu deklaroi kreu i parlamentit të Krimesë, Vladimir Konstantinov, siç raporton Ria Novosti.

Vendimi u mor nga Parlamenti i Krimesë, i cili zgjeroi listën e pronave të shtetëzuara, që përfshinte asetet e oligarkëve dhe politikanëve ukrainas, si dhe apartamentin e familjes Zelensky në Livadia.

Sipërfaqja e saj është rreth 100 m2. Paratë e mbledhura nga shitja e apartamentit do të përdoren për nevojat e “operacionit special”.

E pazakontë në Greqi/ Tufa e deleve konsumon 100 kg kanabis

BE: Asociacioni të fillojë menjëherë, pa vonesa dhe kushte

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Steinmeier: Zgjidhje evropiane për problemet e migracionit

Franca “nuk do t’i mirëpresë migrantët” nga Lampeduza

Stefanos Kasselakis, surpriza e zgjedhjeve për lidershipin e Syrizas

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top