Rikthehet dëbora, probleme në disa akse rrugore

Moti u keq dhe dëbora në zonat e larta kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim në rrugët në lartësinë mbi 1300 metra. Më intensive kanë qenë reshjet në malësitë e Shkodrës dhe Malësisë së Madhe.
Për të mbajtur hapur rrugët Hani i Hotit Tamarë. Tamarë Vermosh dhe Bogë-Theth po punojnë dëborë pastrueset ndërsa po hidhet edhe kripë në rrugë. Bllokime nuk ka por automjetet duhet të lëvizin me goma dimri ose me zinxhirë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top