Reshje të dendura shiu, bllokohet një familje në fshatin Raboshtë në Lezhë

 

Niveli i ujit në Lezhë si pasojë e reshjeve të dendura gjatë natës ka bllokuar një familje në fshatin Rraboshtë, njësia administrative Kallmet, bashkia Lezhë.

Strukturat e bashkisë Lezhë si dhe Kryetari i Njësisë Administrative janë njoftuar për rastin dhe në vendngjarje po shkojnë strukturat e emergjencat civile të bashkisë Lezhë, me mjet për zhbllokimin e kanalit.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top