Reforma Zgjedhore, deputetët e opozitëz bllokojnë sallën e Komisionit

Deputetët e grupit të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit, kanë ripërsëritur skenarin e herë së kaluar, duke bllokuar sallën ku do zhvillohet komisioni i reformës zgjedhore.

Edhe në mbledhjen e kaluar u realizua i njëjti skenar, Damian GJiknuri, bashkëkryetari i PS dhe anëtarët socialist nuk janë lejuar të ulen në sallën e mbledhjes.

Ndërkohë që Enkelejd Alibeaj dhe deputetët e grupit të Bashës nuk u paraqitën në mbledhje.

Ditën e djeshme 47 deputetë të grupit të Gazment Bardhit i kanë kërkuar Lindita Nikollës që të caktojë si bashkëkryetarin e opozitës, Oerd Bylykbashin, ndërkohë që grupimi i Bashës të ketë një përfaqësues.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top