Rebesh në Durrës, paralizohet qyteti

Një rebesh i pazakontë shiu ka “pushtuar” Durrësin gjatë ditës së sotme.

Ujërat kanë vërshuar në rrugë. Nga reshjet, zona përreth stadiumit është bërë e pakalueshme nga makinat dhe këmbësorët.

Ujërat kanë nisur të vërshojnë edhe mbi trotuare. Sistemi i kanalizimeve nuk përballon dot ujërat e shiut që zbresin nga kodrat e qytetit.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top