Reagimi i Justin Timberlake pas sulmit nga fansat e Britney

Justin Timberlake ka publikuar muzikën e tij të parë pas pak kohësh, por nuk është pritur shumë mirë nga mbështetësit e ish partneres së tij. Britney Spears.

Timberlake publikoi “Selfish”, këngën e tij të parë dhe videon muzikore nga albumi i tij i gjashtë i ardhshëm në studio, “Everything I Thought It Was”, të enjten në mëngjes.

Por publikimi u la në hije kur fansat e sulmuan atë duke komplotuar për të shkarkuar dhe transmetuar një këngë të Britney të vitit 2011. Të premten, kënga e Spears arriti në vendin e parë në iTunes në SHBA, pasie Justin shkoi në vendin nr. 3.

Pavarësisht, burime të afërta me ish-anëtarin e NSNYC kanë treguar se ai nuk do ta lërë atë ta rrëzojë.

“Ai është shumë i lumtur që do të performojë përsëri dhe po punon për muzikë të re. Ai ka për qëllim të kalojë mirë tani,” u shpreh burimi.

Këngëtari ka nisur një promo të madhe për projektin duke përfshirë ndalesat në Nju Jork në “The Tonight Show with Jimmy Fallon” dhe prezantimin e “Saturday Night Live”. Për më tepër, ai njoftoi turneun botëror “The Forget About Tomorrow” që fillon në Vancouver, BC, më 29 prill.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top