Rama nesër në Londër, takim me Sunak dhe leksion në LSE

Kryeministri Rama do të fluturojë të mërkurën drejt Londrës, ku do të zhvillojë një takim me homologun e tij Rishid Sunak. Mësohet se në fund të takimit do të ketë edhe një konferencë të përbashkët për shtyp. Rama shoqërohet nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi. Mësohet se fokusi i takimit përvec bashkëpunimit dypalësh janë edhe cështjet që lidhin me emigracionin ilegal dhe krimin e organizuar. Rama do t’u flasë britanikëve edhe në një sfond tjetër, përmes një leksioni të hapur në London School of Economics me shqiptaren Lea Ypi, e cila është një profesore e teorisë politike në këtë universitet.

KAS vulos vendimin për rezultatin e Rrogozhinës, çfarë do të ndodhë me kutinë e burgut

Letra e 100 studiuesve të huaj kundër mbylljes së Akademisë Albanologjike

Meta: Qeveria ka në krye të agjendës asimilimin e identitetit kombëtar

Ekspertët e OKB-së ngrenë alarmin: ‘Vala toksike’ e ndotjes plastike është duke rrezikuar shëndetin e njerëzve

Plani i ri britanik për emigrantët/ Braverman: Shqiptarët që kalojnë La Manshin do të depërtohen brenda 20 ditësh

Këtë javë pritet miratimi i ligjit të ri për pensionet private, shtohen lehtësitë fiskale

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top