Rama ndan pamjet nga takimi me Melonin: Atmosferë mikpritje vëllazërore

Kryeministri Edi Rama ka ndarë mëngjesin e ditës së sotme në një postim në Facebook pamjet nga takimi i zhvilluar me Kryeministren e Italisë Giorgia Meloni.

Kryeministri Rama është pritur në një ceremoni zyrtare në Palazzo Chigi, ku u zhvillua një takim i përbashkët mes delegacioneve nga të dy vendet.

Në postimin e tij Kryeministri Edi Rama ka theksuar bashkëpunimin dhe miqësinë vëllazërore mes dy vendeve.

Postimi i Kryeministrtit Edi Rama në Facebook:

“MIRËMËNGJES
dhe me fotoalbumin e një vizite me plane e projekte konkrete, në atmosferën e një mikpritjeje vëllazërore e të një vullneti mbresëlënës të palës italiane, për të thelluar raportin e miqësisë tradicionale, marrëdhëniet e partneritetit strategjik, si edhe të interesave të përbashkëta ekonomike, duke çliruar shumë më tepër nga potenciali i madh që ka bashkëpunimi mes dy vendeve tona, ju uroj një ditë të mbarë”

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top