Rama kërcënon gjykatësit: Kanë filluar të mendojnë se mund të bëjnë pushtetin ekzekutiv

Kryeministri Edi Rama ka bërë deklarata kërcënuese në drejtim të gjyqtarëve.

Teksa foli sot Rama pohoi se togat e zeza kanë filluar të mendojnë se do të bëjnë pushtetin ekzekutiv, duke shtuar se qeveria do të merret me ta.

“Patjetër që do marrim masa. Nuk po i hyj se si nganjëherë na dalin në mes të rrugës dhe disa gjykatës që për arsye të mos arsyes kanë filluar të fillojnë të mendojnë se mund të bëjnë dhe pushtetin ekzekutiv, po kjo është temë tjetër me të cilën do merremi. Do bëjmë maksimumin dhe për punonjësit në sektorin privat, është një kohë që shumë re kanë nisur të shpërndahen”, tha Rama.

Ambasadori amerikan në Serbi: Prishtina do të përballet me pasoja

KAS pranon vendimin për hapjen e kutive të Bashkisë së Rrogozhinës

Borrell takohet me Kurtin: Situata në veri të Kosovës është e rrezikshme

Çështja e Fredi Belerit/ Ministri i jashtëm grek do të takohet me Xhaçkën në Olso

Rama në Forumin e Bratislavës sulmon BE-në: Pa Turqinë do kishim më shumë vdekje gjatë COVID-19

Rama, Kurti dhe Vuçiç në një forum të përbashkët, a do të ketë takim për tensionet në Kosovës?

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top