Rama helm me Xhaçkën në mbledhjen e asamblesë “Që kur iku kjo…”

Mesazhet që vijnë mbledhjen e mbyllur e asamblesë së PS tregojnë se Rama e ka thirrur mbledhjen për t’u dhënë një shkundje vartësve të tij. Por kritikat që bien mbi ata që hyjnë e dalin në SPAK për çështje korrupsioni helmi i shefit vjen edhe më i hidhur.

E tillë është batuta që Rama ka bërë me Olta Xhaçkën, të cilës i është referuar me fjalët: “Që kur ka ikur nga qeveria, ka harrur të futet edhe në Facebook” duke i kujtuar më pas që ish- ministrja ka kohë që nuk angazhohet në takime.

Kritikat e Ramës për vartësit e tij në PS vijnë pas bombave që lëshoi Arben Ahmetaj për korrupsionin në qeverisje dhe shihen si paralajmërime për lëshimet e radhës në gojën e SPAK.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top