Rama: Drafti për kanabisin mjekësor pritet të jetë gati për ta kaluar në parlament

Kryeministri Edi Rama dekaroi se ka përfunduar i gjithë procesi i konsultimit për kanabisin mjekësor.

Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë me përfaqësuesin e BE për Politikën e Jashtme dhe Siguri, Josep Borell dhe Komisionerit për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, Rama tha se drafti do të jetë gati për të kaluar në parlament.

“Kemi përfunduar të gjithë procesin e konsultimit për kanabisin mjekësor, kështu që do të vazhdojmë në parlament. Duke pasur shumë qartë se nuk është çështja sesi e shkruajmë, por sesi do e zbatojmë, për këtë, të gjithë elementët e monitorimit janë të mirëmenduar, por sigurisht që do të gjykohet në praktikë”, theksoi ai.

Moti, priten reshje shiu gjatë mbrëmjes

Del sot në gjykatë/ VOA: McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-sigurimsi shqiptar

Kush është Sekretari i Përgjithshëm, Noka apo Bardhi? Përgjigjet Berisha

Thirrja e Shkëlzen Berishës në SPAK për Mediun, reagon ish-kryeministri

Berisha: Sot në darkë McGonigal dorëzohet para drejtësisë/ Ka pranuar fajin për dosjen shqiptare

Mediat e huaja: McGonigal deklarohet sot fajtor për dosjen shqiptare

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top