Qytetarët lënë kafet dhe bashkohen në protestë me studentët e Mjekësisë

Studentët e Mjekësisë kanë lënë auditorët dhe janë duke marshuar në drejtim të Ministrisë së Arsimit ku do të bëjnë dhe thirrjet e tyre kundër ligjit që bie ndesh me interesat që ata kanë.

Bojkoti i tyre vijon që nga nisja e vitit akademik më 2 tetor. Siç kanë paralajmëruar do të ketë një përshkallëzim të tij, duke shkuar në protesta të vazhdueshme.

Studentët janë kategorikisht kundër ligjit të ri për Mjekësinë, për të cilin thonë se i mban ata peng pas përfundimit të studimeve.

“Bashkohuni me ne“, kanë qenë disa nga thirrjet e tyre dhe menjëherë iu janë bashkuar disa persona të cilët ishin të ulur në kafenetë përgjatë rrugës së Dibrës.

 

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top