Pse tek disa venat janë shumë të dukshme në lëkurë?

Disa njerëz kanë një dukje shumë të theksuar të venave, në disa raste kjo gjë është më se normale, por në disa duhet konsultuar me një mjek.

Rastet kur venat janë të dukshme e që është normale janë: nga lloji i hollë i lëkurës, pas aktivitetit të shumë fizik si dhe gjatë shtatzënisë.

Këto janë raste kur nuk ka vend për shqetësime, ndërsa rastet kur duhet takuar me një mjek janë kur venat shoqërohen me simptoma si dhimbje kraharori, probleme me frymëmarrjen apo ënjtje.

Rasti më lartë lidhet më sëmundjet e venozes e që nuk bën të anashkalohet.

 

 

Katër ushqimet që ju zbardhin dhëmbët në mënyrë natyrale

Këto janë nëntë ushqimet të cilat përmirësojnë humorin dhe shëndetin

Mënyra si ta eliminoni erën e keqe të tymit të duhanit

Si të pastroni trupin nga toksinat në vetëm 3 ditë

Arsyet përse qumështi nuk duhet kombinuar me fruta

Ushqimet që nuk duhet të përzihen me ilaçe

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top