Provimi i parë/ Afro 30 mijë maturantë testojnë njohuritë në gjuhën e huaj

Këtë të enjte, 1 qershori, maturantët do t’i nënshtrohen testit të parë, atij të gjuhës së huaj. Rreth 30 mijë maturantë do të nisin provimin në orën 10:00. Ai pritet të zgjasë 2 orë e 30 minuta. Edhe këtë vit struktura e testit nuk ndryshon. Ai përbëhet nga 60 pikë dhe maturantët duhet të sigurojnë 25% të tyre për të kaluar.

 

Pas provimit të gjuhës së huaj, maturantët do t’i nënshtrohen më datën 7 provimit të gjuhës shqipe, me 13 qershor provimit të matematikës më 19 qershor lëndës me zgjedhje.

Basha pret delegacionin nga Ukraina, “harron” bluzën si Zelensky

Euro zbret pranë kufirit të 106 lekëve, prek nivelin më të ulët në një muaj ndaj Lekut

Turizmi, hotelet po i rrisin të ardhurat më shpejt se restorantet

Balla i përgjigjet Berishës: Prokuroria dhe Gjykata konfirmuan numrat e Policisë

Berisha shigjeton Alibeajn “Do votojë rritjen e rrogës së bashkëshortes”

Korreshi shkon në Kuvend me bukë misri dhe kos

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top