Protestuesit pro Palestines në Washington vandalizojnë zyret qëndrore të Partisë Demokratike dhe lëndojnë 6 polic

Policia e Qashingtonit në SHBA ka shkuar në zyret qendrore të Partisë Demokratike për shkak se protestuesit pro palestinez filluan të tregonin dhunë teksa kërkonin armëpushim të menjëhershëm në luftën Izrael-Hamas.

Policia e Kryeqytetit ka thënë se rreth 150 persona po protestonin në mënyrë të dhunshme tek zyret e demokratëve në Capitol Hill të Washingtonit.

Protestuesit thanë për Fox News Digital se ata kanë qenë rreth 300 persona. Policia ndërkohë ka arrestuar persona dhe ka këshilluar qytetarët që të shmangen nga ajo zonë.

Zyrtarët kanë thënë se 6 oficer të policisë janë lënduar nga dhuna e protestuesve.

 

Autoritetet thanë se lëndimet e policëve përfshijnë plagë nga prerjet, djegie shkaku i sprejit për sy dhe nga goditjet fizike.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top