Protestuan për çmimin e qumështit, policia ndalon dhe vë nën hetim blegtorët e jugut

Policia ka proceduar penalisht tre blegtorë që protestuan ditën e djeshme duke bllokuar qarkullimin e mjeteve në vendin e quajtur “Ura e Kardhiqit”.

35-vjeçari me iniciale A. I., banues në Sarandë, 51 vjeçari me iniciale D. M., banues në fshatin Picar dhe 49 vjeçari me iniciale A. S., banues në fshatin Golem, akuzohen për veprën penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë, për veprën penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, për shtetasit A. I., 35 vjeç, banues në Sarandë, D. M., 51 vjeç, banues në fshatin Picar dhe A. S., 49 vjeç, banues në fshatin Golem, pasi ditën e djeshme, në vendin e quajtur “Ura e Kardhiqit”, këta shtetas organizuan një protestë, nga e cila u penguan lëvizja e mjeteve në këtë zonë”, njoftoi policia.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top